Vyhľadať
Close this search box.

Spánok bábätka a aby dobre spalo…

Spánok bábätka je pre mamičku to najcennejšie. Preto pre vás máme pár užitočných rád, ktoré vám môžu pomôcť vyriešiť problémy – malé aj veľké – týkajúce sa spánku vašich detí.

Keď sa vaše bábätko začne hýbať a točiť počas spánku v kočíku alebo v kolíske, je čas dať ho do detskej postieľky. Je nevyhnutné, aby bola postieľka plochá, nepružná a masívna. Matrac musí presne priliehať, aby nedošlo k zachyteniu nohy alebo ruky v priestore medzi rámom a spodnou časťou postieľky. V prvých dňoch je lepšie nepoužívať vankúš. Neskôr, ak to bude nevyhnutné, použite vankúš nízky, nie viac ako 2 cm hrubý a nealergénny.

Čo si zapamätať pre dobrý spánok bábätka?

Taktiež nenechávajte uvoľnené obliečky, aby pri pohybe bábätka zo strany na stranu nedošlo k zraneniu alebo zaduseniu. Najvhodnejšie prostredie pre vaše dieťa zabezpečíte tým, že bude vždy spať v tej istej postieľke a na tom istom mieste: na mieste, ktoré je pokojné, tiché a tmavé. V miestnosti, v ktorej spí vaše bábätko musí byť dostatok kyslíka a nesmie byť príliš suchá; musí byť dobre vetraná a ak je zapnuté kúrenie, je užitočné mať zvlhčovač vzduchu na udržanie vlhkosti na 60%.

Pre dobrý spánok bábätka je dôležité mať zdravé prostredie bez hluku, napätia a nepokoja. Ak je to možné, detská izba by mala byť proti vonkajšiemu hluku izolovaná dvojitým zasklením a chránená od ostatných zdrojov hluku ako je hlasná hudba, televízia alebo konverzácia vo vnútri bytu.

Deti sú veľmi ovplyvňované teplom. Z toho dôvodu je dôležité do detskej izby umiestniť teplomer a teplotu upraviť tak, aby sa pohybovala medzi 18 a 20 ° C. Nezavinujte bábätko až príliš: nočný plač je často spôsobený smädom z tepla. Problém môže vyriešiť aj pitie kamilkovej alebo prírodnej vody.

Nedávny prieskum dokázal, že najlepšia poloha pre spánok bábätka je na chrbte alebo na boku. Táto poloha taktiež znižuje riziko udusenia. Pokiaľ ide o pyžamá, mali by byť vyrobené z bavlny, plyšovej bavlny alebo ženilkové v závislosti od ročného obdobia. V lete, keď je veľmi horúco môže bábätko spať len v plienke a pod prikrývkou. Pre staršie deti je vhodné aj dvojdielne pyžamo, vyrobené z prírodného vlákna. Odev by nemal byť príliš priliehavý, aby dieťaťu nebránil v pohybe.

spánok bábätka
Ďalšie články
Novinky

Showroom Erbesi v STYLE

Od 15.11.2022 je náš bratislavský showroom presunutý do obchodného centra STYLA – Všetko pre bývanie. Showroom Erbesi v STYLE sa nachádza na prvom poschodí, naľavo

Čítať viac »
Vyhľadávanie