Vyhľadať
Close this search box.

Rady pre mamičky

Prinášame vám tieto užitočné rady pre mamičky. Zvyky spojené s časom na spanie ako medvedík v postieľke alebo počúvanie známej uspávanky pred spaním pomôžu

  1. Ak je to nutné, dajte vedľa kolísky mäkké tlmené svetlo na upokojenie vášho bábätka. Stará mäkká deka alebo plyšová hračka môže často slúžiť ako náhrada za mamu, keď tam ona nemôže byť. Takže keď má vaše bábätko problémy so zaspávaním, pomôže aj obľúbená plyšová hračka.
  2. Podľa Williama Searsa, zástancu „spoločného spánku“ , nechávať dieťa občas spať v rodičovskej posteli robí spánok matky aj dieťaťa harmonickejším. Ale ak sa rozhodnete urobiť to, potom môže byť ťažké odvyknúť si.
  3. Medzi naše rady pre mamičky zaradíme aj hojdanie alebo chodenie s dieťaťom zabaleným v deke v náručí. Môže to byť dobrým spôsobom, ako ho upokojiť alebo uspať. Riziko je, že keď dáte vaše spiace bábätko naspať do postieľky, začne plakať a nebude chcieť prestať, kým ho opäť nevezmete na ruky. V každom prípade rovnováha je kľúčom.
  4. Budenie sa v strede noci je normálne pre deti do 1 roka. Takže čo urobíte teraz? Najprv počkajte pár minút, kým pôjdete skontrolovať dieťa. Jednou zo stratégií pre privykanie si vášho dieťaťa na zaspávanie je Ferberova metóda. To znamená dávať dieťa do postele v presnom čase a rozprávať potichu, aby sa upokojilo. Na pár minút odíďte a potom sa vráťte a upokojte ho. Predlžovanie doby oddelenia každý večer, aj keď vaše dieťa spočiatku reaguje plačom, umožní, aby vaše dieťa pochopilo, že zaspávanie bez vás je v poriadku, pretože ste vždy nablízku.
  5. Často spočívajú problémy zo zaspávaním v nedostatku návykov. Bábätká sú otroci zvyku: súlad s touto prirodzenou potrebou vám prinesie úžitok.
  6. Niekedy sa môže stať, že dieťa spí počas dňa. Skontrolujte, či vaše dieťa nemá zväčšené mandle. Je to veľmi častý problém: nedávny výskum uskutočnený v Miláne ukázal, že tretina detí vo veku od 3 do 6 rokov má problémy s chrápaním a 10% má dýchacie ťažkosti.
  7. Nie je to len dýchanie, čo narušuje spánok najmenších. Vo veku od 2 týždňov do 4 mesiacov je prebudenie často spôsobené tým, že bábätko má koliku.
rady pre mamičky

Rady pre mamičky pre bezpečnosť vášho dieťatka, pretože tá je nadovšetko

  • Neumiestňuje postieľku v blízkosti zdrojov tepla.
  • Neumiestňujte postieľku v blízkosti okien kde sú rolety, z ktorých visia retiazky alebo šnúry, s ktorými by sa dieťa mohlo hrať a hrozili by mu poranenia na krku alebo zadusenie.
  • Nenechávajte vnútri postieľky žiadne predmety, ktoré by mohli spôsobiť dieťaťu zranenie, udusenie alebo zaškrtenie.
  • Ak necháte vaše bábätko samé v postieľke, vždy sa uistite že bočné zábrany sú nastavené na najvyššej úrovni.
  • Aby sa zabránilo nebezpečenstvu udusenia, odstráňte igelitové obaly pred použitím lôžka. Potom musia byť uložené mimo dosahu dieťaťa alebo zničené.
  • Medzi naše rady pre mamičky patrí aj odporúčanie pravidelne kontrolovať, či sú matice a skrutky dostatočne utiahnuté.
  • Taktiež odporúčame používať ortopedické matrace, nie vyššie ako 10 cm.

Dúfame, že vám naše rady pre mamičky pomôžu 🙂

Ďalšie články
Novinky

Showroom Erbesi v STYLE

Od 15.11.2022 je náš bratislavský showroom presunutý do obchodného centra STYLA – Všetko pre bývanie. Showroom Erbesi v STYLE sa nachádza na prvom poschodí, naľavo

Čítať viac »
Vyhľadávanie